Puhelinvaihde

020 720 9292

Suomen Allaslaite Oy

Alasinkatu 1-3,
40320 JYVÄSKYLÄ

Toimiston sisäänkäynti:
Vasarakatu 12

Varasto:
Alasinkatu 1-3,
40320 JYVÄSKYLÄ

Avoinna:
ma-pe klo 08:00 - 16:00

Laskutus:
Suomen Allaslaite Oy:ön rakentamispalvelujen ostajana sovelletaan käännettyä verovelvollisuutta. Suomen Allaslaite Oy:n alv-tunnus on FI05226113.

Verkkolaskuosoite       Välittäjätunnus          
003705226113            003721291126

Pankkioperaattorilla lähetettäessä:

Verkkolaskuosoite       Välittäjätunnus
003705226113              DABAFIHH

Paperiset laskut osoitteeseen:
Alasinkatu 1-3,
40320 Jyväskylä

sal@allaslaite.fi

 

Hallinto

Vesa Ojanen toimitusjohtaja
hallinto, sopimukset
0400 238 184 vesa.ojanen@allaslaite.fi
Aila Virtanen toimistoassistentti
henkilöstöhallinnon tehtäviä, kurssijärjestelyt
0408 387 997 aila.virtanen@allaslaite.fi
Heidi Koivukumpu toimistoassistentti
myynti- ja ostoreskontra
0504 359 393 heidi.koivukumpu@allaslaite.fi

Myynti ja projektointi

Ari Tuhkanen myyntipäällikkö
myynti, ostot
0400 242 167 ari.tuhkanen@allaslaite.fi
Timo Vehtari myynti
varaosa- ja kemikaalimyynti, uima-allasvarusteet
0407 064 350 timo.vehtari@allaslaite.fi
Ari Airaksinen tekninen johtaja
projektit, ostot, tekninen tuki
0400 242 143 ari.airaksinen@allaslaite.fi
Tuomas Ahlbom projekti-insinööri
projektit, projektiostot, myynti
0407 230 641 tuomas.ahlbom@allaslaite.fi
Sauli Sunnari projekti-insinööri
projektit, projektiostot, myynti
0400 618 551 sauli.sunnari@allaslaite.fi
Toni Sunnari projekti-insinööri
projektit, projektiostot, myynti
0505 323 499 toni.sunnari@allaslaite.fi
Väinö Ojala varastopäällikkö
varaosa- ja kemikaalimyynti, ostot, vienti ja tuonti
0405 221 066 vaino.ojala@allaslaite.fi
Markku Kirves asennuspäällikkö
asennukset, huollot, sopimukset, ostot, koulutus
0407 192 384 markku.kirves@allaslaite.fi

Varasto

Väinö Ojala varastopäällikkö
varaosa- ja kemikaalimyynti, ostot, vienti ja tuonti
0405 221 066 vaino.ojala@allaslaite.fi
Timo Vehtari myynti
varaosa- ja kemikaalimyynti, uima-allasvarusteet
0407 064 350 timo.vehtari@allaslaite.fi
Niko Louhivuori varastomies
varaosa- ja kemikaalimyynti, logistiikka
0406 690 600 niko.louhivuori@allaslaite.fi

Huolto

Ilpo Ekqvist huollot ja huoltokartoitukset 0406 531 099 ilpo.ekqvist@allaslaite.fi
Markku Kirves asennukset, huollot, sopimukset, ostot, koulutus 0407 192 384 markku.kirves@allaslaite.fi
Jiri Rimpiläinen huollot ja huoltokartoitukset 0505 858 594 jiri.rimpilainen@allaslaite.fi
Sampsa Villa huollot ja huoltokartoitukset 0407 192 385 sampsa.villa@allaslaite.fi

Urakointi ja asennukset

Ari Airaksinen tekninen johtaja
projektit, ostot, tekninen tuki
0400 242 143 ari.airaksinen@allaslaite.fi
Markku Kirves asennuspäällikkö
asennukset, huollot, sopimukset, ostot, koulutus
0407 192 384 markku.kirves@allaslaite.fi
Sauli Sunnari projekti-insinööri
projektit, projektiostot, myynti
0400 618 551 sauli.sunnari@allaslaite.fi
Toni Sunnari projekti-insinööri
projektit, projektiostot, myynti
0505 323 499 toni.sunnari@allaslaite.fi
Tuomas Ahlbom projekti-insinööri
projektit, projektiostot, myynti
0407 230 641 tuomas.ahlbom@allaslaite.fi

Yhteydenotto

Mitä tahansa tuotteisiimme tai palveluihin liittyvää mielessäsi onkin, voit ottaa meihin yhteyttä allaolevalla lomakkeella, puhelimitse tai sähköpostitse.

Yhteydenottolomake